zobacz całą galerię »

Znamy już nazwiska większości zawodników, którzy wystąpią 13 maja w Hali Sportowej Częstochowa podczas gali bokserskiej „Budweld Boxing Night - Mistrzowskie Rozdanie”. W walce wieczoru o tytuł Mistrzyni Świata zobaczymy Ewę Brodnicką.

Organizowana przez Tymex Boxing Promotion i Telewizję Polsat gala będzie największą jak dotąd imprezą bokserską w Częstochowie. Podczas walki wieczoru zostanie rozegrany pojedynek o tytuł Mistrzyni Europy w wadze super piórkowej federacji WBO. Naprzeciwko siebie staną: aktualna Mistrzyni Europy i Mistrzyni Polski Ewa Brodnicka oraz 35-letnia zawodniczka z Bośni i Hercegowiny, Irma Balijagic Adler.

W środę 5 kwietnia, w klubie muzycznym Stacherczak, odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz miasta, organizatorów i pięściarzy. Podczas spotkania zaprezentowano nazwiska większości zawodników, który wystąpią w maju w Częstochowie. Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz jego zastępca Jarosław Marszałek podkreślili, że wydarzenie będzie doskonałą promocją zarówno dla miasta, jak i sportów walki.

Podczas gali „Budweld Boxing Night - Mistrzowskie Rozdanie” zmierzą się m.in. częstochowski pięściarz Robert Parzęczewski oraz Gruzin Zura Mekereshvili. Na ringu staną również Marcin Siwy (Częstochowa), Adam Koprowski, Michał Żeromiński, Tomasz Gromadzki, Krzysztof Szot i Eryk Ciesłowski. Całość będzie transmitowana w telewizji Polsat Sport.

 źródło:www.czestochowa.pl »