zobacz całą galerię »

Ballada ma się dobrze! Udowodnił Paweł Łowicki podczas koncertu w Pub-ie Stacherczak

Paweł Łowicki rocznik 1966 ur. w Częstochowie Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie. Mając 15 lat rozpoczął przygodę z muzyką pisząc teksty i komponując linie melodyczne

Zafascynowany muzyką turystyczną i poezją śpiewaną brał udział w licznych konkursach i turniejach. Współpracując z WDK Częstochowa, był laureatem konkursu poezji śpiewanej "Olsztyńskie Spotkania Zamkowe" z prawem do nagrań studyjnych. W jury min. Maja Chadryś-Engelking, (promotorka kultury, krytyk literacki, literaturoznawca), przedstawiciele Pagart. Uczestnik i laureat turniejów piosenki turystycznej min. Trzopty-Koszalin. Jego piosenki pojawiały się w licznych tomikach i przewodnikach piosenki.

W latach następnych promował ruch amatorski i organizował liczne przesłuchania muzyczne i literackie. Po latach działalności amatorskiej, tworzeniu muzyki i pisania tekstów, za namową przyjaciół z OPK GAUDE MATER w Częstochowie, powraca na scenę z własną twórczością w projekcie autorskim nazwanym "Ballada ma się dobrze". Liczne występy cieszące się ogromnym zainteresowaniem, owocuje nagranie płyty c.d. " Do zobaczenia". Występy klubowe, plenerowe oraz w scenerii teatranej, liczne wywiady w radiach lokalnych i ogólnokrajowych, emisje utworów "Anioły", "Chciałbym", "Niepomarańczowo", "Stacyjka", owocują zapotrzebowaniem na ten typ muzyki w ośrodkach kultury poza Częstochową. Współpracuje z muzykami: Michał Ostalski piano, Robert Gliński gitary, Jacek Dzwonowski skrzypce, Adam Rzepisko perkusja, Marcin Kędzia bas. Muzycy ci posiadają na swym koncie liczne projekty muzyczne o zasięgu ogólnopolskim i przez cały czas uczestniczą w życiu sceny kulturalnej Polski. Najbliższe występy to: koncert OPK GAUDE MATER-18.04., MUZEUM MEDALI JANA PAWŁA II-18.05. Paweł Łowicki gra na gitarze akustycznej i klasycznej oraz śpiewa.

 źródło:www.pawel-ballady.pl»